02 | Jaworska-Górak Iwona

PLASTECH > 02 | Jaworska-Górak Iwona

Iwona JAWORSKA-GÓRAK | GRANULAT-CHMIELARZ, Częstochowa

DZIEŃ 1 | godz. 09:20 - 09:40

Poliamidy Wysokotemperaturowe Do Zastosowań Specjalnych | Przyszłość Branży Tworzyw – Materiały Polimerowe Na Bazie Surowców Wtórnych

STRESZCZENIE PREZENTACJI

TECHNYL® ONE to bezhalogenowy, wysokotemperaturowy poliamid z grupy PA66.6T, który dzięki swoim wyjątkowym właściwościom temperaturowym (w tym „yellow card” UL) znalazł szerokie zastosowanie w urządzeniach branży E/E oraz sektora samochodowego. TECHNYL® ONE to innowacyjna generacja bezhalogenowych materiałów na bazie poliamidu, która odpowiada na główne wyzwania związane z urządzeniami elektrycznymi i systemami do zarządzania energią, takie jak bezpieczeństwo, miniaturyzacja i zwiększona produktywność. Poruszona tematyka będzie dotyczyła głównych cech produktu, możliwego zastosowania, wpływu na korozje narzędzi oraz dodatkowych korzyści dla użytkownika w wybranych zastosowaniach aplikacyjnych.

Możliwość wykorzystania tworzyw sztucznych otrzymywanych na drodze zrównoważonego rozwoju tak, aby sprostać najbardziej wymagającym wymaganiom technicznym i poszerzyć zakres docelowych zastosowań dla wielu producentów stała się obecnie priorytetem. Jedną z metod ich produkcji są tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. W chwili obecnej możliwym stało się stosowanie tego typu materiałów w nawet najbardziej rygorystycznych zastosowaniach, w tym w sektorze motoryzacyjnym. 

W drugiej części wystąpienia zostanie zaprezentowany TECHNYL® 4EARTH®, który dzięki swej powtarzalności, wysokiej jakości i zachowaniu parametrów mechanicznych (zbliżonych do surowców pierwotnych) może być używany z powodzeniem w najbardziej wymagających aplikacjach. Tym samym TECHNYL® 4EARTH® firmy DOMO Engineered Materials otworzył nowy wymiar zastosowań. W prezentacji omówione zostaną główne cechy produktu, wpływ na środowisko oraz metody jego otrzymywania. 

Iwona JAWORSKA-GÓRAK

Sales Representative

GRANULAT-CHMIELARZ Sp. z o.o.

42-200 Częstochowa

ul. Legionów 132

M. +48 602 339100

T. +48 34 3619293

E. i.jaworska@granulat.com.pl